


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9022 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 3 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 4.9 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 13 MHz |
| Current Rating | 1.05 A |
| DC Resistance (DCR) | 180 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 1.4 A |
| Saturation Current | 1.4 A |
| Max Saturation Current | 1.4 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.05 A |
| Temperature Rise Current | 1.2 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
| Type | Wirewound |
Stock: 13639
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.11969 | $1.19690 |
| 50 | $0.10988 | $5.49400 |
| 100 | $0.10088 | $10.08800 |
| 500 | $0.08806 | $44.03000 |
| 1000 | $0.08071 | $80.71000 |
| 3000 | $0.07654 | $229.62000 |
| 5000 | $0.07259 | $362.95000 |
| 10000 | $0.07010 | $701.00000 |
